A projekt leírása
Célom az volt, hogy kiszámítsam, milyen mértékű kén-dioxid kibocsátással jár egy faapríték üzemű tüzelőberendezés használata. Dolgozatom során szerettem volna kitérni egy olyan témára, mely fölött a legtöbb szakirodalom elsiklik. Ahogy eredményeim is igazolták, az elhanyagolható SO2 koncentráció véleményem szerint viszonyítás kérdése. Az üzemtől kapott jegyzőkönyv alapján könnyedén összehasonlítottam a további légszennyező anyagok koncentrációjával.
Láthattuk, hogy a nitrogén-dioxid emisszió mellett szinte eltörpül a kén-dioxid mennyisége, azonban az elégetlen szénhidrogénekhez képest több mint duplája ez az érték. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy például a szén elégetéséhez képest valóban kisebb a kibocsátásuk ezeknek a tüzelőberendezéseknek, és ez az egyik ok, amiért manapság előtérbe helyezik az alternatív energiaforrásokat.
Másrészről a fosszilis tüzelőanyagok nem megújulóak, tehát kimerülésük esetén a hiányukat pótolni kell. Magyarország az energiaellátást tekintve erősen importfüggő, viszont ahhoz, hogy ez megváltozzon, tudatosanki kell használni természeti adottságainkat. A biomassza témába elmélyülve tudatosult bennem, hogy e téren is nagyon jelentős a potenciál, viszont a lehetőségek nincsenek kellőképpen kiaknázva.
További információk
Szerző(k)
Tóth Eszter, MATE Georgikon Campus, Környezetgazdálkodási agrármérnök BSc szak
Gondozó(k)
Dr. Lönhárd Miklós, MATE Georgikon Campus,
MATE Georgikon Campus, Műszaki Intézet, H-8360 Keszthely, Festetics Gy. út 7.
Terjedelem
32 oldal
Nyelv
Magyar