Dolgozatomban célul tűztem ki annak vizsgálatát, hogy milyen lehetőségek vannak Keszthelyen a jelenleginél hatékonyabb és energiatakarékosabb közvilágításra. Vizsgálatokat végeztem arra vonatkozóan, hogy a különböző fényforrások közül fényhasznosítási, és üzemidő szempontjából melyik a legjobb választás a jelenleginél hatékonyabb és energiatakarékosabb közvilágításra.
A gázgenerátor beüzemelése a következőképpen történik. Összeillesztjük a készüléket, ellenőrizzük a tömítettség állapotát, a tűzteret feltöltjük apróra hasított fával és faforgáccsal. Ez azért fontos, mert így hamarabb izzik és hamarabb fejlődik jó minőségű gáz.
A begyújtáskor bekapcsoljuk a szívó ventillátort és keringésbe hozzuk a levegőt az egész rendszerben és ezzel egy időben ellenőrizzük a tömítettség állapotát. Ez nagyon fontos mert ha plusz levegőt szív valahol akkor túlságosan oxigén dús lesz a gáz, és nem lesz benne elegendő éghető anyag a motor számára. A tűztér begyújtása a begyújtó nyíláson keresztül egy intenzíven égő gyutaccsal vagy akár egy olajos rongy darabbal történik közvetlen a rostély felett.
Az osztrák építőipari és design képzésben résztvevő hallgatók minden év májusában összegyűlnek a vöcklabruck-i Eternit cégnél, hogy a „HTL-Trophy” (ifjú építőipari és design szakemberek számára szervezett verseny) keretében bemutassák szálcementből készült alkotásaikat.
A verseny csúcspontja a nyertes munkák elismerése, és a mindösszesen 20.000 eurónyi díjazás átadása. A vázlatok, tervek, videós animációk és a magukkal hozott számos prototípus segítségével az ifjú tehetségek bemutathatják alaposan megtervezett és gondosan kivitelezett munkáikat.
Az átalakítandó épület kétszintes(pince és földszint). Az átalakítás során beépítésre kerül az épület tetőtere, így három szintessé válik. Az épületben gyülekezeti terem, oktató terem, irodák, és az ezekhez tartozó kiszolgáló helyiségek találhatóak.
A több mint 10 éve lakatlan, 1865-ben épült romantikus stílusú műemlék épületét a Szent József Plébánia Egyházközség hitéleti központként kívánja hasznosítani.Tervezéskor elsődleges cél volt, hogy az eredeti alaprajzi struktúrát, valamint közlekedési rendszert megőrizzük.Sajnos az igen ossz műszaki állapot miatt sok helyen szükséges szerkezeti bontást, cserét eredményez. A gyülekezeti terem kkialakításával az udvari szátnyban található helyiségeket összenyitották, de az eredeti homlokzati nyílászáró kiosztás változatlan formában megmaradt. A helyiséget egy raszter hosszban megtoldottuk. Az utcai épüleszárnyban szintén a hitélati funcióhoz csatlakozó helyiségek kaptak helyet. A födém itt is cserére szorult, a beázások okozta károsodások miatt. Az új vb. Födémszerkezet a padlástér irodaként történő hasznosíttását lehetővé teszi a Egyházközösség számára.