Meglévő hálózatra visszatápláló napelemes rendszer kivitelezési menetének leírása, anyagi vonzatának, megtérülési idejének vizsgálata.
Egy Keszthelyen élő család napelemes energiatermelő rendszer megvalósítását határozta el 2011 nyarán, amely 2012 májusában lett beüzemelve. Cél volt a villamos energiafogyasztásnak részbeni kiváltása megújuló energiaforrás felhasználásával működő termelő berendezéssel. A kutatások-megfigyelések ennek az erőműnek a segítségével történtek. A napelemes rendszer névleges termelői kapacitása 5kVA, melyből 88db, 4536W-nyi amorf-szilícium anyagú napelem teljesítmény lett beépítve kb. 2 év alatt. A gazdasági számításokat túlnyomórészt 3564W-nyi napelemes teljesítménnyel végeztem el, mivel 2013 nyár elején ekkora volt a termelői kapacitás és a bővítés bizonytalan volt. Az inverter típusa az Osztrák gyártású Fronius Ig Tl 5.0-a, napelemé pedig használt, 2004-ben gyártott Japán Kaneka.
A fenntartható és környezet tudatos állattartás elengedhetetlen az energia tudatos építészet és maga az állattartás kivitelezése is. Ügyelni kell minden olyan nemű anyagra, ami újra használható illetve újra hasznosítható, hogy az ne vesszen kárba illetve ne vegyük bele a természetes körforgásba. Szakdolgozatom elkészítésével szeretném bemutatni a hagyományos állattartás technologiáját hogy megállja a helyét a mai világban is. Szarvasmarhatartó telepet terveztem, megújuló technológiákkal 50 magyar tarka fajtájú szarvasmarhának. Építészeti megoldások mind állat, környezet és ember javát szolgálja. Az esővizet begyűjtöm és az állatok itatására fordítom (azzal üzemeltetném a napkollektort és kézmosásra használnám). Bio szappannal lenne a mosakodás így szennyvíz nem keletkezne mivel nem számottevő azoknak az anyagoknak a száma ami talajszennyezettséget okozhatna.
Megoldandó a közösségi ház használati melegvíz ellátása nakollektorral.
A Ház funkcióját tekintve közösségi ház amelyből következik az egyenetlen vízhasználat. Az épületben napközben tartózkodók létszáma 4 fő viszont rendezvény ideje alatt akár több mint 150 fő is tartózkodhat az épületben. A ház déli végében lévő öltözőben a melegvíz ellátás kisméretű (5 literes) vízmelegítővel lesz megoldva.
Diplomadolgozatom célkitűzése a hőszivattyúk működésének, alkalmazási megoldásainak szakirodalmi áttekintése, továbbá saját vizsgálatok keretében a rendszer kiépítésének és tényleges alkalmazásának vizsgálata, értékelése. A vizsgálataim a témát irányító tanszék demonstrációs berendezésén történtek.